Žáci osmé a deváté třídy se v rámci hodiny informatiky zúčastnili mezinárodního testování digitálních dovedností (nikoli znalostí) pod názvem IT Fitness test 2023 Visegrádská skupina a Ukrajina. Žáci si ověřili, jak si umí poradit ve světě informatiky (internet, kyberbezpečnost, počítačové systémy, kancelářské programy, sociální média aj.). Při vyplňování testu mohli používat všechny dostupné o...

Žáci devátého ročníku navštívili prvňáčky. Zasedli s nimi do školních lavic a všichni společně strávili hodinu českého jazyka.

Foto - viz fotogalerie.

Video

Společně jsme si užili SVATOMARTINSKÝ PRŮVOD

Jsme rádi, že jste si udělali čas a přišli jste spolu s dětmi na naši první společnou akci v tomto školním roce.

Těšíme se na další milá setkání s vámi.

Foto - viz fotogalerie

VIDEO

Pedagogové ZŠ a MŠ Majakovského

Dráček bolesti hlavy měl, i počítat zapomněl.

Jelikož uzdravit se chtěl, za dětmi do první třídy šel.

Děti dráčkovi předvedly, jak dobře umí počítat,

rázem i dráček uměl čísla sčítat i odčítat.

A jelikož děti šikovné a hodné byly, dráčka svými výkony a úsměvy uzdravily.

Dráček měl za odměnu pro děti plný košík jablíček,

chutnaly všem, hodina matematiky s dráčkem líbila se dětem velice. 

...

Den před podzimními prázdninami proběhl u nás ve škole PUNTÍKOVÝ DEN, kdy děti i pedagogové školy puntíkovaným oblečením, puntíkovanými doplňky či jakýmkoliv přizdobením se puntíky vyjádřili podporu lidem trpícím lupénkou. Děkujeme žákům a jejich rodičům, kteří se do „PUNTÍKOVÉHO DNE“ zapojili.

Foto  - viz fotogalerie

Ing. Monika Brandlová 

Za dětmi do první třídy zavítal SPIDERMAN. Nepřišel sám. Vzal si sebou dva pomocníky z deváté třídy. Zrovna probíhala hodina českého jazyka. Zatímco deváťáci s paní učitelkou třídní 1.A zadávali dětem úkoly, Spiderman byl v úžasu nad tím, co všechno už děti umí. Nakonec odměnil každého prvňáčka drobnou sladkostí. V samotném závěru vyučovací hodiny se s dětmi rozloučil a nechybělo ani společné f...

Dne 19.10.2023 proběhla v rámci prevence rizikového chování žáků na naší škole beseda s městskou policii. 

Beseda byla na téma šikana. S touto problematikou se seznámili žáci 4., 5., 6., a 7. třídy. Beseda se žákům velmi líbila a byla přínosná. 

Děkujeme panu Bc. Stanislavovi Koudelkovi a těšíme se na další setkání a spolupráci. 

Foto - viz fotogalerie

Mgr. Jiřina Stenchlá

Žáci 6.A Isabela Kiššová, Klaudie Kleinová, Vojtěch Finferle, Pavlína Zahradníková a Sabina Ursuleacová vytvořili krátkometrážní film "Míčová Apokalypsa" Promítání filmu bylo v tělocvičně pro žáky 2. stupně. Po shlédnutí filmu se žáci mohli zeptat na cokoliv ohledně tvorby filmu. Po otázkách probíhaly soutěže o bonbóny a plakáty. Také žáci soutěžili v opičí dráze.

Nakonec nesměla chybět ani auto...

Každé pondělí plníme hudební přání prostřednictvím školního rozhlasu. Chcete někomu poslat písničku k narozeninám, svátku, jen tak pro radost? Napište nám vaše přání a my vám ho splníme. Ve vestibulu školy se nachází krabička „PÍSNIČKY NA PŘÁNÍ“, také kartičky, na které nám můžete psát své vzkazy.

Na další pondělí se už teď těší parta osmáků, neboť to se opět budou školou linout tóny hudby do...

Boxovací pytle pomáhají dětem odreagovat se a vybít energii. Naší škole jeden boxovací pytel věnoval pan Jan Sýkora v rámci projektu Státního zdravotního ústavu. MOC DĚKUJEME!

Videoukázka z hodiny TV - zde!

Naši prvňáčci, naši velcí šilulové!

Milí prvňáčci, přejeme vám hodně úspěchů a ať se vám u nás ve škole moc líbí 🙂

Video - zde!

Přijďte si zpříjemnit den do MŠ Kpt. Jaroše, kde proběhla rekonstrukce venkovní zahrady. Máte k dispozici zcela nové houpačky a velký herní prvek. Zahrada MŠ bude otevřena pro veřejnost od 01.07.2023 do 31.08.2023.

I ve druhém pololetí žáci druhého stupně školy vytvářeli 3D modely v rámci udržitelnosti projektu AdTech. Některé 3D modely jsme si pak vytiskli ve škole na 3D tiskárně. 

Foto - viz fotogalerie

Ing. Monika Brandlová

Každý pátek o velké přestávce probíhalo u nás ve škole živé rozhlasové vysílání, které bylo připravováno pro všechny žáky a pedagogy školy tříčlennou partou deváťáků. Rozhlasové zprávy o školních akcích a událostech byly prokládány písničkami na přání a všichni se na páteční rozhlasové vysílání vždy moc těšili.

Eliško Barániová, Lenko Juříčková a Tomáši Olšáku ze třídy 9.A, vaše rozhlasové re...

20. května 2023 se třída, která opustila školní lavice v roce 1975, opět sešla, a to velmi netradičně, na své rodné Základní škole Majakovského. V úvodu jsme požádali naši spolužačku a zároveň i zdejší učitelku (dnes již krátce v důchodu) Mgr. Hanku Cioskovou o zprostředkování návštěvy a vyšlo to.

Se školou v její současné podobě nás seznámil přímo pan ředitel Mgr. Roman Hamrus. Viděli jsme nové...

Ukázky z hodin TV - výuka sebeobrany: 

Pomalu se loučícím deváťákům dorazily jejich absolventské mikiny! 🙂

Foto - viz fotogalerie.

Mgr. Jakub Doležal

Jako každý rok se na městském koupališti koná akce zaměřená na bezpečnost dětí o prázdninách. Jsou zde zastoupeny ukázky práce hasičů, policie, psovodů, zdravotníků, báňských záchranářů atd. Děti se hravou formou seznámí s nebezpečími, která jim zejména v létě při pobytu venku hrozí. Této akce se zúčastnily všechny děti 1. stupně a pro všechny byla velmi poučná a zábavná.

Foto - viz fotogalerie....

Žáci 3. – 5. ročníku se ve čtvrtek 8.6.2023 zúčastnili exkurze do závodu na výrobu dortů a zákusků MARLENKA. V rámci projektu měly děti exkurzi i s ochutnávkou výrobků zcela zdarma. Všem se exkurze velmi líbila a dověděly se spoustu zajímavých věcí.

Foto - viz fotogalerie

Mgr. Silvie Vlčková

Žáci 9. ročníku Tomáš Palian a Viktor Stefanov se od listopadu minulého roku účastnili projektu ARV, který se zabývá energetickou soběstačností budov pomocí fotovoltaických panelů. Projekt byl rozdělen na čtyři semináře. V prvním semináři se žáci dozvěděli o zelené energii. V druhém semináři byl žákům zadán úkol, který spočíval v tom, že si vylosovali jednu z budov v Karviné - polikliniku, Obec...

:
: