Žáci 9. ročníku Tomáš Palian a Viktor Stefanov se od listopadu minulého roku účastnili projektu ARV, který se zabývá energetickou soběstačností budov pomocí fotovoltaických panelů. Projekt byl rozdělen na čtyři semináře. V prvním semináři se žáci dozvěděli o zelené energii. V druhém semináři byl žákům zadán úkol, který spočíval v tom, že si vylosovali jednu z budov v Karviné - polikliniku, Obec...

Ve čtvrtek 8.6. se prvňáčci vydali na letní koupaliště, kde se konala již tradiční akce „Prázdniny bez úrazu“. Čekali tam na nás zástupci hasičů, městské a státní policie, záchranářů, knihovny a potápěčů, kteří nás seznamovali se svou prací a učili děti, jak se zachovat, když se někdo zraní. Součástí akce bylo i vystoupení psovodů a jejich psů a ukázka práce státní a městské policie. Asi nejvíc...

Žáci 9., 8. a 7. ročníku mají za sebou sportovně-turistický kurz ve skvělém hotelu Excelsior v Horní Lomné. Statečně zvládli výšlapy na Kozubovou přes Kamenitý, na chatu Slavíč, dále také pochody do samotné Horní Lomné či k přírodní rezervaci Mionší. V rámci odpočinku mohli využít saunu a vnitřní bazén. Následně jsme také využili možnosti si zahrát stolní i klasický fotbal, bowling, pingpong at...

V rámci výuky fyziky jsme ve středu 31.5.2023 podnikli s žáky 9. ročníku výlet za poznáním. 

Pan Ing. Petr Pavlík měl pro žáky připravenou přednášku na téma Energie kolem nás. Dané téma zpestřil žákům spoustou fyzikálních pokusů. Na závěr dětem vyrobil popcorn ve vlastnoručně sestaveném popcornovači, z čehož byli žáci velmi nadšení. Po přednášce jsme si prohlédli okolí vysoké školy - kampus, aul...

Společně jsme s dětmi oslavili jejich svátek. Děkujeme všem, kteří jste včera přišli. Už teď těšíme na další společné akce s vámi. 

Sponzory této akce byli: RON software, s.r.o., ASTRA kancelářské potřeby, s.r.o. a SMERO spol. s r.o. a Václav Rýdl.  Děkujeme!

Foto - viz fotogalerie

A je tady poslední den naší školy v přírodě. Poslední den byl velmi slunečný, a tak jsme ho celý strávili venku. Dopoledne jsme si hráli a soutěžili a po obědě a odpoledním klidu jsme se vydali do blízké vesnice na slibovanou zmrzlinu.

Jaké bylo ale naše zklamání, když jsme došli do vesnice a zjistili, že oba obchůdky se zmrzlinou jsou zavřené? Místní obyvatelé nám řekli, že je to proto, že ješt...

Dneska byl den, na který jsme se všichni nejvíc těšili, někteří možná jenom kvůli dnešku jeli do školy v přírodě. Byli jsme ve Vodním světě Velké Karlovice. Ale vezmu to hezky popořádku.

Dopoledne se na nás přijel podívat pan ředitel i s panem zástupcem a přivezli nám i nějaké dobroty. Zase jsme si hráli venku a soutěžili.

Po odpoledním klidu, který se nám zdál hrozně dlouhý, jsme konečně sbalil...

Dne 5.5. se děti z první třídy, již podruhé tento rok, vydali do knihovny. Paní knihovnice nás velmi mile přivítaly a zavedly nás do části knihovny určené pro začínající čtenáře. Poté si s dětmi povídaly o pohádkových knížkách a dokonce si děti i vyzkoušely ze znalosti některých pohádkových postaviček. Nakonec děti přivítaly mezi čtenáře a každému darovaly jeho první knížku. Dětem se beseda vel...

Dnes ráno nás probudilo sluníčko a zpěv ptáčků. Po výborné snídani, která se podává formou „švédských stolů“, jsme se přesunuli do herny, protože ráno bylo sice slunečné, ale studené. V herně jsme si do svačiny hráli a po svačině jsme vyrazili ven na hřiště, kde probíhaly soutěže.

Po dobrém obědě a odpoledním klidu jsme vyrazili do lesa. Les je kousek za hotelem a nám se v něm moc líbilo. Se svý...

Konečně jsme se dočkali a odjeli jsme ráno z Karviné do Velkých Karlovic do školy v přírodě. Po příjezdu na hotel Kyčerka jsme se ubytovali, každý máme přímo na pokoji záchod i koupelnu, a šli jsme se naobědvat.

Po obědě a vybalení kufrů jsme si chvíli odpočinuli, a pak jsme se šli seznámit s nejbližším okolím. Je tady velké hřiště, prolézačky a úžasný kopec po kterém se dá běhat a válet sudy. ...

V pátek 5.5.2023 byly děti pozvány na prohlídku Slezské univerzity v Karviné. Seznámily se se studijními programy na této škole, zasoutěžily si v obecných vědomostech a prohlédly si celý areál školy. Za své znalosti v soutěži dostaly hezké dárky a každý žák obdržel propagační materiál – zápisník, průpisku atd.

Prohlídka byla velmi zajímavá a podnětná. Že se dětem líbila, uvidíte na fotkách.

Fot...

Je 18:00 hod a začíná čarodějnický mejdan, který si všichni skvěle užili. Nejdříve se mladší žáci ubytovali ve třídách a starší žáci v tělocvičně. Pak jsme se sešli na školním hřišti, kde proběhl průvod masek, čarodějnický tanec a hry. Ceny čekaly na všechny zúčastněné žáky.  

Potom následovalo opékání buřtíků, pálení všech dopoledne vyrobených čarodějnic a stezka odvahy. Po náročném večeru uleh...

Všechny čarodějnice, které děti vyrobily v rámci dopoledního vyučování dne 28.4.2023, jsou moc krásné. No posuďte sami ve fotogalerii!

Foto - viz fotogalerie.  

Na čtvrteční ráno dne 27.4.2023 se celá 1.A těšila. Vydali jsme se do školního klubu, kde už na nás čekala bohatá snídaně. Vypadalo to, že tolik jídla nemůžeme sníst, ale postupně ze stolu mizely chleby s výbornou rybí pomazánkou, sladké jahody, hroznové víno a jablíčka, a také na plátky nakrájené kedlubny, salát a na kolečka nakrájené salátové okurky. Při snídani jsme si povídali o tom, co nás...

Dne 26.4. jsme se s osmáky a deváťáky vydali na výlet do Ostravy, kde jsme navštívili planetárium, ve kterém byl pro nás  připraven velmi poutavý a poučný program. Vše jsme si s žáky náramně užili.

Foto - viz fotogalerie

Mgr. Ondřej Sobaňski, Mgr. Jiřina Stenchlá

Ve středu 19. 4. jsme v brzkých ranních hodinách vyrazili do hlavního města Rakouska - Vídně. Po pěti hodinách cesty nás autobus vysadil v centru města. Viděli jsme radnici města, rakouské národní divadlo Burgtheater, nově zrekonstruovanou budovu parlamentu, sochu Marie Terezie, rezidenci habsburských panovníků – Hofburg, katedrálu svatého Štěpána, interaktivní muzeum Time Travel, zahrady zámku...

Žáci sedmého ročníku se zúčastnili exkurze na SŠTaS Karviná. 

Foto - viz fotogalerie

Na Masarykově náměstí v Karviné dnes 20. dubna 2023 proběhla tradiční oslava „Dne Země“, které se zúčastnili žáci 5.ročníku naší školy. Čekala na ně spousta zábavy a zajímavostí. Mohli si prohlédnout zásahové auto vězeňské služby, hlasovat v soutěži o nejhezčí ekologicky motivovaný výrobek, které zde byly vystaveny, zjistit na jakém principu funguje parní stroj.

Nejvíce je však zaujaly pokusy a ...

Dne 18. dubna se uskutečnila ve škole sportovní, tanečně pohybová akce s názvem „Život v pohybu – roztančená škola“. Tento zážitkový a preventivní program byl určen pro všechny žáky školy. Tančilo se ve dvou blocích. Žáci si vyzkoušeli opět něco nového, naučili se základům několika moderních tanečních stylů, procvičili si rytmické cítění, tempo a dynamiku, zároveň rozvíjeli vlastnosti jako jsou...

V úterý 18. dubna 2023 přijít do školy s dobrou náladou a chutí se hýbat 😊.

:
: