V pátek 5.5.2023 byly děti pozvány na prohlídku Slezské univerzity v Karviné. Seznámily se se studijními programy na této škole, zasoutěžily si v obecných vědomostech a prohlédly si celý areál školy. Za své znalosti v soutěži dostaly hezké dárky a každý žák obdržel propagační materiál – zápisník, průpisku atd.

Prohlídka byla velmi zajímavá a podnětná. Že se dětem líbila, uvidíte na fotkách.

Fot...

Je 18:00 hod a začíná čarodějnický mejdan, který si všichni skvěle užili. Nejdříve se mladší žáci ubytovali ve třídách a starší žáci v tělocvičně. Pak jsme se sešli na školním hřišti, kde proběhl průvod masek, čarodějnický tanec a hry. Ceny čekaly na všechny zúčastněné žáky.  

Potom následovalo opékání buřtíků, pálení všech dopoledne vyrobených čarodějnic a stezka odvahy. Po náročném večeru uleh...

Všechny čarodějnice, které děti vyrobily v rámci dopoledního vyučování dne 28.4.2023, jsou moc krásné. No posuďte sami ve fotogalerii!

Foto - viz fotogalerie.  

Na čtvrteční ráno dne 27.4.2023 se celá 1.A těšila. Vydali jsme se do školního klubu, kde už na nás čekala bohatá snídaně. Vypadalo to, že tolik jídla nemůžeme sníst, ale postupně ze stolu mizely chleby s výbornou rybí pomazánkou, sladké jahody, hroznové víno a jablíčka, a také na plátky nakrájené kedlubny, salát a na kolečka nakrájené salátové okurky. Při snídani jsme si povídali o tom, co nás...

Dne 26.4. jsme se s osmáky a deváťáky vydali na výlet do Ostravy, kde jsme navštívili planetárium, ve kterém byl pro nás  připraven velmi poutavý a poučný program. Vše jsme si s žáky náramně užili.

Foto - viz fotogalerie

Mgr. Ondřej Sobaňski, Mgr. Jiřina Stenchlá

Ve středu 19. 4. jsme v brzkých ranních hodinách vyrazili do hlavního města Rakouska - Vídně. Po pěti hodinách cesty nás autobus vysadil v centru města. Viděli jsme radnici města, rakouské národní divadlo Burgtheater, nově zrekonstruovanou budovu parlamentu, sochu Marie Terezie, rezidenci habsburských panovníků – Hofburg, katedrálu svatého Štěpána, interaktivní muzeum Time Travel, zahrady zámku...

Žáci sedmého ročníku se zúčastnili exkurze na SŠTaS Karviná. 

Foto - viz fotogalerie

Na Masarykově náměstí v Karviné dnes 20. dubna 2023 proběhla tradiční oslava „Dne Země“, které se zúčastnili žáci 5.ročníku naší školy. Čekala na ně spousta zábavy a zajímavostí. Mohli si prohlédnout zásahové auto vězeňské služby, hlasovat v soutěži o nejhezčí ekologicky motivovaný výrobek, které zde byly vystaveny, zjistit na jakém principu funguje parní stroj.

Nejvíce je však zaujaly pokusy a ...

Dne 18. dubna se uskutečnila ve škole sportovní, tanečně pohybová akce s názvem „Život v pohybu – roztančená škola“. Tento zážitkový a preventivní program byl určen pro všechny žáky školy. Tančilo se ve dvou blocích. Žáci si vyzkoušeli opět něco nového, naučili se základům několika moderních tanečních stylů, procvičili si rytmické cítění, tempo a dynamiku, zároveň rozvíjeli vlastnosti jako jsou...

V úterý 18. dubna 2023 přijít do školy s dobrou náladou a chutí se hýbat 😊.

Mladí badatelé každý týden navštěvují kroužek, ve kterém se dozví co je to magnetismus, jak vzniká statická elektřina, postaví si sopku, ukáží si co je hustota a mnoho dalších pokusů z oblasti fyziky, chemie a dalších přírodních věd.

Foto - viz fotogalerie

Mgr. Ondřej Sobaňski

Dne 21.3.2023 se na naší škole konal PONOŽKOVÝ DEN na podporu lidí s Downovým syndromem.

Foto - viz fotogalerie.

PONOŽKOVÝ DEN - úterý 21.3.2023

V pátek 10. března 2023 měli možnost naši předškoláci seznámit se s počítačovou učebnou a sami si práci na počítačích vyzkoušet. Jejich pomocníky byli starší žáci školy. Děti plnily úkoly ve výukovém programu určeného pro mateřské školy a všem dětem to šlo skvěle. Těšíme se na další návštěvu předškoláků. 

Foto - viz fotogalerie

Ing. Monika Brandlová

Naše škola se zapojila do projektu Státního zdravotního ústavu Podpora zdraví v rodinách. V rámci hodin tělesné výchovy vede žáky k rozvoji pohybových aktivit a k základům sebeobrany  kick - boxer a rapper Lukrecius Chang.

Mgr. Aleš Homan, Ph.D.

Naši předškoláci se seznamují s němčinou. 

Foto - viz fotogalerie

Mgr. Pavlína Mojová


Žáci prvního stupně se zábavnou formou seznamují v hodinách informatiky se základy programování. Baví je to a jde jim to skvěle! 😊

Foto - viz fotogalerie.

Ing. Monika Brandlová

Žáci osmého ročníku se zúčastnili exkurze na SŠTaS Karviná v rámci projektu OKAP, kde zažili, jak probíhá výuka na této škole a kde si mohli vyzkoušet učební obor elektrikáře.


Foto - viz fotogalerie.


Mgr. Pavlína Mojová

Děti z naší mateřské školky navštívili hodinu tělesné výchovy. 

Foto - viz fotogalerie.

Mgr. Jolana Šrubařová

Ve středu 22. února proběhl na ZŠ Majakovského velmi úspěšný Den otevřených dveří, učitelé i žáci připravili pro zájemce pestrý program a všichni jsme si to bezvadně užili. Protože akce měla u rodičů velký ohlas, můžeme po domluvě nabídnout i pro další zájemce individuální nebo skupinovou prohlídku naší školy. V případě zájmu nám napište nebo zavolejte. Budeme se na vás těšit.

Foto - viz fotogal...

:
: