Žákům tříd 2.A a 6.A se podařilo nádherně srdíčkově vyzdobit třídy ke dni svátku svatého Valentýna. Odměnou za vítězství v soutěži o nejkrásněji vyzdobenou třídu byly dva jahůdkové (srdíčkové) dorty, na kterých si dnes žáci obou tříd pochutnali 😊. Gratulujeme k vítězství. 

Foto - viz fotogalerie.

Ing. Monika Brandlová

Dnes jsme si s žáky 1. stupně zarecitovali a zazpívali anglicky a německy v prostorách školního klubu.

”Eins, zwei Polizei … red and blue … coffee …“

Na závěr jsme si na německou písničku “Wackel mit dem Po” zacvičili.

Všichni byli moc šikovní a užili si své vystoupení 😊

Foto - viz fotogalerie

Mgr. Pavlína Mojová

Ve škole jsme oslavili svátek svatého Valentýna. Kdo mohl, přišel dnes v červeno-růžovo-fialovém oblečení. Jelikož byla vyhlášena soutěž o nejkrásněji srdíčkově vyzdobenou třídu, žáci si vyzdobili své třídy. Která třída zvítězila? O tom se brzy dozvíte. Vyráběly se a psaly i krásné valentýnky. Naší školou prošli valentýnští pošťáci, kteří roznesli psaníčka všem dětem na prvním i druhém stupni. ...

Šest žáků devátého a osmého ročníku se již několik týdnů pilně připravují na zkoušky z anglického jazyka Cambridge, kdy pokud budou úspěšní, mohou získat jazykové certifikáty, které se mohou zúročit při přijímacím řízení na střední školu. Žákům přejeme při březnových zkouškách mnoho štěstí! 😊

Mgr. Jakub Doležal

Žáci devátého ročníku se zúčastnili exkurze na SŠTaS Karviná v rámci projektu OKAP, kde zažili, jak probíhá výuka na této škole a kde si také mohli vytvořit praktické výrobky.

Foto - viz fotogalerie.

Mgr. Jakub Doležal

Dne 31. ledna 2023 jsme se zeptali našeho pana ředitele Mgr. Romana Hamruse na pár otázek. Pan ředitel odpovídal na otázky velmi mile, pohotově, srozumitelně a upřímně. Byly nám zodpovězeny otázky, které nás zajímaly. 

Všichni žáci se už těší na další podobná setkání s panem ředitelem školy.

Žáci prvního a druhého stupně školy

Přečtěte si:

Ve středu 22.2.2023 od 12:30 h – 17:00 h zveme budoucí školáky a jejich rodiče na DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ.

Přijďte mezi nás, budeme se moc těšit 😊.

Dne 31. ledna 2023 se zástupci třídních parlamentů z řad žáků setkali a besedovali s panem ředitelem školy Mgr. Romanem Hamrusem ve školním klubu.

Foto - viz fotogalerie.

Video

Ing. Monika Brandlová

Ve středu navštívily naši školu děti z MŠ. 

Vyzkoušely si práci s interaktivní tabuli a všem se “kouzelná tabule” moc líbila 😊 .

Foto - viz fotogalerie.

Mgr. Jolana Šrubařová

V tomto týdnu proběhla v rámci tělesné výchovy žáků 4. a 5. tříd první lekce ukázky a výuky bojových sportů pod vedením mistra v tomto oboru pana LUKRECIA KIŠŠE. Lekce budou probíhat celé jaro, děti se tak seznámí s aktivní obranou i s myšlenkou bojových sportů. Procvičí si celé tělo a naučí se zklidnit mysl a soustředit se na své tělo. Dětem se cvičení velice líbilo, viz. fotodokumentace. Celo...

Dnes 24.1.2023 se žáci 4.A účastnili divadelního představení SNĚHOVÁ KRÁLOVNA V LEDOVÉM KRÁLOVSTVÍ.

Příběh pojednává o ledovém království na konci světa, kde žije zlá Sněhová královna, která má srdce z ledu. Jednoho dne, když se prohání jako mrazivá meluzína nad královstvím Slunce, zahlédne prince Kryštofa, který si ze sněhu staví sněhuláka. Jeho mladší sestřičky Ella a Anna si z bratrovi nešiko...

Dne 23.1. měli žáci 4.A besedu v Regionální knihovně s názvem Od housliček po buben. Žáci se zde zábavnou formou seznamovali s nejrůznějšími hudebními nástroji. Rozvíjeli si tak kladný vztah k hudbě a hudebním nástrojům. Dozvěděli se mnoho užitečných informaci o historii, původu a využití hudebních nástrojů z celého světa, včetně pravěkých a dávno zapomenutých. Moc děkujeme Středisku hudby a um...

Dne 16. ledna 2023 se žáci třídy 6.A vydali do Regionální knihovny ve Fryštátě na knihovnickou lekci o filmu. Žáci se od paní knihovnice dozvěděli informace o historii vzniku filmu od černobílého přes animovaný k novým formátům 3D.  

Foto - viz fotogalerie

Ing. Monika Brandlová

Žáci třídy 3.A volili svého prezidenta/prezidentku. Prezidenti očima našich žáků. 

Foto - viz fotogalerie

Tereza Vidličková Zelinová

Dne 5. ledna 2023 bylo dopolední vyučování ve třídě 6.A v průběhu dvou vyučovacích hodin věnováno besedě na téma „TŘÍDNÍ KOLEKTIV, SPOLUPRÁCE A ŠIKANA“.

Foto - viz fotogalerie

Ing. Monika Brandlová 

Poslední den před vánočními prázdninami si všechny třídy užívaly vánoční atmosféru. Zpívaly se koledy, zapalovaly se svíčky, pojídalo se cukroví, popíjel vánoční čaj, rozdávaly se dárky, soutěžilo se aj. Byl to den ve znamení vánočních besídek. Některé třídní kolektivy pořídily z dnešního dne i pár foteček. Podívejte se.

Foto - viz fotogalerie

Snídaně je základ dne a žáci 6.A měli možnost užít si společnou ranní snídani ve škole. Snídalo se ve školním klubu a všechny dobroty, na kterých si žáci pochutnávali, připravila pro ně škola. Dětem moc chutnalo. Posnídat v kruhu kamarádů bylo super. Na uskutečnění ranní snídaně ve škole se mohou postupně těšit všechny třídy školy.

Foto - viz fotogalerie. 

 Ing. Monika Brandlová 

V pondělí 5.12.2022 navštívil naši školu Mikuláš, čert a anděl. Tento den jsme rovněž věnovali přípravám na VÁNOČNÍ JARMARK. Všichni žáci školy vyráběli vánoční dekorace, ozdoby, přáníčka, pekly se vánoční perníčky aj.  Mikulášsko-čertovsko-andělské vánoční tvoření si děti ve škole moc užily.

Na všechny vánoční výrobky se můžete těšit v úterý 13.12.2022 u nás ve škole na VÁNOČNÍM JARMARKU, na...

Dne 25.11.2022 jsme si s dětmi ve třídě 3.A udělali zdravý den. V prvouce probíráme ovoce a zeleninu, tak měli za úkol donést různé druhy a společně jsme pak ochutnávali a poznávali druhy ovoce a zeleniny. Ochutnali jsme i exotické kaki a někteří odvážnější dokonce i citron nebo petržel.

Foto - viz fotogalerie.

Tereza Vidličková Zelinová

:
: