Boxovací pytle pomáhají dětem odreagovat se a vybít energii. Naší škole jeden boxovací pytel věnoval pan Jan Sýkora v rámci projektu Státního zdravotního ústavu. MOC DĚKUJEME!

Videoukázka z hodiny TV - zde!

Naši prvňáčci, naši velcí šilulové!

Milí prvňáčci, přejeme vám hodně úspěchů a ať se vám u nás ve škole moc líbí 🙂

Video - zde!

Přijďte si zpříjemnit den do MŠ Kpt. Jaroše, kde proběhla rekonstrukce venkovní zahrady. Máte k dispozici zcela nové houpačky a velký herní prvek. Zahrada MŠ bude otevřena pro veřejnost od 01.07.2023 do 31.08.2023.

I ve druhém pololetí žáci druhého stupně školy vytvářeli 3D modely v rámci udržitelnosti projektu AdTech. Některé 3D modely jsme si pak vytiskli ve škole na 3D tiskárně. 

Foto - viz fotogalerie

Ing. Monika Brandlová

Každý pátek o velké přestávce probíhalo u nás ve škole živé rozhlasové vysílání, které bylo připravováno pro všechny žáky a pedagogy školy tříčlennou partou deváťáků. Rozhlasové zprávy o školních akcích a událostech byly prokládány písničkami na přání a všichni se na páteční rozhlasové vysílání vždy moc těšili.

Eliško Barániová, Lenko Juříčková a Tomáši Olšáku ze třídy 9.A, vaše rozhlasové re...

20. května 2023 se třída, která opustila školní lavice v roce 1975, opět sešla, a to velmi netradičně, na své rodné Základní škole Majakovského. V úvodu jsme požádali naši spolužačku a zároveň i zdejší učitelku (dnes již krátce v důchodu) Mgr. Hanku Cioskovou o zprostředkování návštěvy a vyšlo to.

Se školou v její současné podobě nás seznámil přímo pan ředitel Mgr. Roman Hamrus. Viděli jsme nové...

Ukázky z hodin TV - výuka sebeobrany: 

Pomalu se loučícím deváťákům dorazily jejich absolventské mikiny! 🙂

Foto - viz fotogalerie.

Mgr. Jakub Doležal

Jako každý rok se na městském koupališti koná akce zaměřená na bezpečnost dětí o prázdninách. Jsou zde zastoupeny ukázky práce hasičů, policie, psovodů, zdravotníků, báňských záchranářů atd. Děti se hravou formou seznámí s nebezpečími, která jim zejména v létě při pobytu venku hrozí. Této akce se zúčastnily všechny děti 1. stupně a pro všechny byla velmi poučná a zábavná.

Foto - viz fotogalerie....

Žáci 3. – 5. ročníku se ve čtvrtek 8.6.2023 zúčastnili exkurze do závodu na výrobu dortů a zákusků MARLENKA. V rámci projektu měly děti exkurzi i s ochutnávkou výrobků zcela zdarma. Všem se exkurze velmi líbila a dověděly se spoustu zajímavých věcí.

Foto - viz fotogalerie

Mgr. Silvie Vlčková

Žáci 9. ročníku Tomáš Palian a Viktor Stefanov se od listopadu minulého roku účastnili projektu ARV, který se zabývá energetickou soběstačností budov pomocí fotovoltaických panelů. Projekt byl rozdělen na čtyři semináře. V prvním semináři se žáci dozvěděli o zelené energii. V druhém semináři byl žákům zadán úkol, který spočíval v tom, že si vylosovali jednu z budov v Karviné - polikliniku, Obec...

Ve čtvrtek 8.6. se prvňáčci vydali na letní koupaliště, kde se konala již tradiční akce „Prázdniny bez úrazu“. Čekali tam na nás zástupci hasičů, městské a státní policie, záchranářů, knihovny a potápěčů, kteří nás seznamovali se svou prací a učili děti, jak se zachovat, když se někdo zraní. Součástí akce bylo i vystoupení psovodů a jejich psů a ukázka práce státní a městské policie. Asi nejvíc...

Žáci 9., 8. a 7. ročníku mají za sebou sportovně-turistický kurz ve skvělém hotelu Excelsior v Horní Lomné. Statečně zvládli výšlapy na Kozubovou přes Kamenitý, na chatu Slavíč, dále také pochody do samotné Horní Lomné či k přírodní rezervaci Mionší. V rámci odpočinku mohli využít saunu a vnitřní bazén. Následně jsme také využili možnosti si zahrát stolní i klasický fotbal, bowling, pingpong at...

V rámci výuky fyziky jsme ve středu 31.5.2023 podnikli s žáky 9. ročníku výlet za poznáním. 

Pan Ing. Petr Pavlík měl pro žáky připravenou přednášku na téma Energie kolem nás. Dané téma zpestřil žákům spoustou fyzikálních pokusů. Na závěr dětem vyrobil popcorn ve vlastnoručně sestaveném popcornovači, z čehož byli žáci velmi nadšení. Po přednášce jsme si prohlédli okolí vysoké školy - kampus, aul...

Společně jsme s dětmi oslavili jejich svátek. Děkujeme všem, kteří jste včera přišli. Už teď těšíme na další společné akce s vámi. 

Sponzory této akce byli: RON software, s.r.o., ASTRA kancelářské potřeby, s.r.o. a SMERO spol. s r.o. a Václav Rýdl.  Děkujeme!

Foto - viz fotogalerie

A je tady poslední den naší školy v přírodě. Poslední den byl velmi slunečný, a tak jsme ho celý strávili venku. Dopoledne jsme si hráli a soutěžili a po obědě a odpoledním klidu jsme se vydali do blízké vesnice na slibovanou zmrzlinu.

Jaké bylo ale naše zklamání, když jsme došli do vesnice a zjistili, že oba obchůdky se zmrzlinou jsou zavřené? Místní obyvatelé nám řekli, že je to proto, že ješt...

Dneska byl den, na který jsme se všichni nejvíc těšili, někteří možná jenom kvůli dnešku jeli do školy v přírodě. Byli jsme ve Vodním světě Velké Karlovice. Ale vezmu to hezky popořádku.

Dopoledne se na nás přijel podívat pan ředitel i s panem zástupcem a přivezli nám i nějaké dobroty. Zase jsme si hráli venku a soutěžili.

Po odpoledním klidu, který se nám zdál hrozně dlouhý, jsme konečně sbalil...

Dne 5.5. se děti z první třídy, již podruhé tento rok, vydali do knihovny. Paní knihovnice nás velmi mile přivítaly a zavedly nás do části knihovny určené pro začínající čtenáře. Poté si s dětmi povídaly o pohádkových knížkách a dokonce si děti i vyzkoušely ze znalosti některých pohádkových postaviček. Nakonec děti přivítaly mezi čtenáře a každému darovaly jeho první knížku. Dětem se beseda vel...

Dnes ráno nás probudilo sluníčko a zpěv ptáčků. Po výborné snídani, která se podává formou „švédských stolů“, jsme se přesunuli do herny, protože ráno bylo sice slunečné, ale studené. V herně jsme si do svačiny hráli a po svačině jsme vyrazili ven na hřiště, kde probíhaly soutěže.

Po dobrém obědě a odpoledním klidu jsme vyrazili do lesa. Les je kousek za hotelem a nám se v něm moc líbilo. Se svý...

Konečně jsme se dočkali a odjeli jsme ráno z Karviné do Velkých Karlovic do školy v přírodě. Po příjezdu na hotel Kyčerka jsme se ubytovali, každý máme přímo na pokoji záchod i koupelnu, a šli jsme se naobědvat.

Po obědě a vybalení kufrů jsme si chvíli odpočinuli, a pak jsme se šli seznámit s nejbližším okolím. Je tady velké hřiště, prolézačky a úžasný kopec po kterém se dá běhat a válet sudy. ...

:
: